Қазақстан тарихы 5-сынып ОМЖ орта мерзімді жоспары
5- сынып Қазақстан тарихынан әңгімелер пәні бойынша тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспары.
№ |
Сабақтың тақырыбы | Сабақтың мақсаты | Оқып үйренудің нәтижесі | Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер | Қолданылатын бағалау түрі | Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы |
Негізгі дерек көздер
ресурстар |
мерзімі
|
|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |
І тоқсан. Тарих әлемі – 2 сағат. | |||||||||
1 |
Кіріспе. Тарих пәні туралы. | Тарих ғылымының жалпы ғылым ретінде қалыптасу тарихымен таныстыру. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады . | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы | Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар,карталар | ||
2 |
Тарихи деректер. | Археология, этнография ғылымдары нені зерттейтіні, олардың тарих ғылымын терең меңгертудегі маңызы туралы білетін болады. | Өз ойларын еркін жеткізе алады, пікір айтуға бейімделеді. Қорытынды жасайды, салыстыра алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.Оқытудың жаңа тәсілдері. ОҮБ. |
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
жиынтық бағалау. |
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
.
|
Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар,
дидактикалық материалдар, карта. |
||
Тарихға саяхат – 14 сағат. | |||||||||
3 | Адамды кім жаратты? | Адамның пайда болуы туралы эволюциялық және діни ілімдердің қалыптасып, даму тарихы және адамның даму сатысы туралы терең мәлімет алады. | Адамның дамындағы қол жеткізген жетістіктерірін салыстыра отырып, айырмашылығын, ортақтығын тауып ой қорытынды жасайды. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.Оқытудың жаңа тәсілдері. ОҮБ. |
Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия |
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар,
дидактикалық материалдар, карта. |
||
4 | Қазақстан территориясындағы тас дәуірі. | Адамзат дамуы тарихындағы ең ұзақ тас дәуірінің кезеңдерін хронологиялық ретімен, еңбек құралдарымен баяндап тас дәуіріндегі Қазақстан аумағының табиғат жағдайы мен таныса отырып білімін жетілдіреді. | Тас дәуірінің әр кезеңдегі ежелгі адамдардың материалдық және рухани мәдениеті үздіксіз дамып отырғандығын біледі ,салыстырады, қорытынды жасай алады. |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.
Оқытудағы жаңа тәсілдер. |
Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия |
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту |
Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар,
дидактикалық материалдар, карта. |
||
5 |
Қола дәуірінің қоныстары. |
Қола дәуірі, оның адамзат тарихындағы маңызы, қола дөуірінің мәдениет ескерткіштері, оның ерекшеліктері туралы біледі. |
Қола дәуірінің адамзат баласының басынан кешірген тарихи кезеңдегі орны жөнінде, кола туралы түсініктері мен оның басқа металдардан артыкшылығы пен ерекшелігін ашып көрсете алады. |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.Оқытудың жаңа тәсілдері. ОҮБ. |
Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
|