Дүниежүзі тарихы 9-сынып ОМЖ орта мерзімді жоспары
9- сынып дүниежүзі тарихы пәні бойынша тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспары.
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сабақтың мақсаты |
Оқып үйренудің нәтижесі |
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Қолданыла-тын
бағалау түрі |
Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы |
Негізгі дерек көздер
ресурстар |
мерзімі
|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1. | Кіріспе | Дүниежүзі тарихы пәні туралы , тарауларға кезең- кезеңдерге қысқаша мәлімет алу. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Критерий-лер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар |
Білім күні |
2 | Бірінші дүние жүзілік соғыс |
Бірінші дүниежүзілік соғыстың басталуы, барысы және аяқталуы туралы білу. |
Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. АКТ. |
Критерий-лер бойынша бағалау.
Өзін-өзі бағалау.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар
|
8.09.14. |
3 | Соғыстан кейінгі әлемді қайта құрудың Версаль-Вашингтон жүйесі |
Версаль-Вашингтон жүйесі туралы тақырыпен таныса отырып кең түрде мәлімет алу |
Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді. |
Оқытудың жаңа тәсілдері, Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін қолдану. ОүБ. | Формативті бағалау, топтар бірін-бірін бағалауы. | Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар
|
15.09. 14 |
4 | Ұлыбритания | Бірінші жүние жүзілік соғыс қорытындысының Ұлыбританияға әсері, соғыстан кейінгі Англияның саяси тарихы экономикасы , даму ерекшеліктері туралы ашып көрсету. | Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. |
Критерий-лер бойынша бағалау.
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар
|
22.09. 14 |
5 | Франция | Соғыстан кейінгі, Францияның көппартиялық жүйесінің ерекшелігін және экономикалық дағдарыстың ел өміріне әсерін нақты факторлармен ашып көрсету. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. |
Критерий-лер бойынша бағалау.
Өзін-өзі бағалау. Жиынтық бағалау |
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар
|
29.09.14 |
6 | Германия | Веймар Республикасының саяси әлсіздігіне оқушылардың назарын аудару. Германияда фашизмнің тууы, үкімет басына келуі және жүргізген ішкі-сыртқы саясатына талдау жасау. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.
|
Критерий-лер бойынша бағалау. Формативті бағалау, | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар
|
6.10. 14 |
7 | Италия | Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Италияның ішкі және сыртқы жағдайына талдау жасау. | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Формативті бағалау. Критерий-лер бойынша бағалау | Оқушылардың топтық,жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. |
13.10.14 |
8 | КСРО | Оқушыларды кеңес өкіметінің жүргізген ішкі және сыртқы саясатының негізгі мазмұнымен таныстырып, жаңа экономикалық саясаттың мәнін ашып көрсету. | Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. АКТ. |
. Критерий-лер бойынша бағалау
Жиынтық бағалау |
Оқушылардың қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. |
20.10.14 |
9 | АҚШ | Екі дүниежүзілік соғыс аралығындағы АҚШ-тың дамуына сипаттама беріп, әлеуметтік-экономикалық және саяси даму ерекшеліктерін ашып көрсету. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. |
Критерий-лер бойынша бағалау
Жиынтық бағалау |
Оқушылардың қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Карта, дидактикалық материалдар
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. |
27.10. 14 |
Азия мен Африка елдері 1918 – 1945 жылдарда -6 сағат | ||||||||
10 | Жапония | Жапонияның саяси-экономикалық дамуына сипаттама беріп, елдің билеуші топтарының жүргізген ішкі және сыртқы саясатының озбырлық бағытын нақты факторлармен ашып көрсету | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Формативті бағалау және жиынтық бағалау | Оқушылардың қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. |
Дүниежүзінің саяси картасы,
кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар
|
3.11.14 |