0 сынып ҚМЖ
Оқу ісінің меңгерушісі:
Тақырыбы | Сәлем! Сау бол | |||||||||
Мақсаты | Сөз байлығы, сөйлеу дағдылары жетіледі. | |||||||||
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |||||||||
Қажетті құрал жабдықтар | Топтастыру,кестелер,плакаттар. | |||||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||||||||
Психологиялық дайындық
|
Әсем гүлдей сүйкімді біз баламыз,
Алдыменен сәлем беріп аламыз. Озық оймен,ынта-жігер,талаппен, Білім нәрін бойға жинап аламыз. Әр түрлі мағынада өлең шумақтарын оқыту. |
Оқушылар тақпақты қосылып айтады.
Өлеңнің мағынасына қарай топтарға бөлінеді. |
||||||||
Тұсаукесер
|
«Қай әріпті жоғалттым» стратегиясын қолдану. | Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды жеке орындайды. | ||||||||
Негізгі бөлім
Мағынаны тану |
Электронды оқулықты тыңдату.
Ойлануға түрткі сұрақтар. -Сендер нені тыңдадыңыздар? -Бүгінгі тақырып қалай аталады? Сәлем! Сау бол |
Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
Жаттығуды жеке ойланып,жұпта талқылап, топта орындайды. |
||||||||
Сергіту сәті |
Апан үшін күнде мен,
Отынға ағаш жарамын. Су құямын гүлге де, Дүкенге де барамын. Сыпырамын үй ішін, Жуа аяқ-табақты, Жылай қалса бөпемді, Жұбатамын ойнатып. |
Оқушылар тақпақты айтып,
сергіп қалады. Қимылмен көрсетеді. |
||||||||
Рефлексия
|
Кестемен жұмыс
|
Берілген тапсырма барысында оқушылар өз белсенділіктерін көрсетеді.
|
||||||||
Бағалау | «Бағдаршам» әдісі | |||||||||
Үйге тапсырма | Қайталау | Күнделіктеріне жазады | ||||||||
Кері байланыс |
-Бүгінгі сабағымыздан біз нені үйрендік?
-Нені білдік? |
Оқушылар алған әсерлерімен бөліседі |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Тақырыбы | Кел, танысайық | |||||||
Мақсаты | Оқушылардың шығармашылық мүмкіндіктерін дамыту. Жаңа білімді түсіндіру. | |||||||
Күтілетін нәтиже | Сауатты жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |||||||
Қажетті құрал жабдықтар | Слайд, постер,фломастер, бағалау парағы, стикер. | |||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||||||
1кезең
Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал тудыру
«Жаңбыр» сергіту сәті Жыл мезгілдері арқылы топқа бөлу |
Оқушылар қол, саусақ, аяқ, білек жаттығулары арқылы жауған жаңбырды, ағаш бейнелерін көрсетеді.
Оқушылар «Көктем» және «Күз» болып екі топқа бөлінеді. |
||||||
2-кезең
Білу Жаңа тақырып
|
Электронды оқулықтан тыңдау |
Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды жеке орындайды.
|
||||||
3-кезең
Түсіну Оқулықпен жұмыс |
1-топ 3-тапсырма
2-топ 4-тапсырма Дәптермен жұмыс Жаттығуларды орындау Кел, танысайық |
Оқушылар «Түртіп алу стратегиясы» арқылы тақырыпты меңгереді.
Түсінгендерімен бөліседі. Кестені толтырады
|
||||||
Сергіту сәті |
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ. Беске бесті қосқанда Болады екен он саусақ. Жаза-жаза сауағым Әлсіреді шаршады. Оңға, солға бұрамыз, Сосын қайта жазамыз. |
Сергіту жаттығуын орындау. |
||||||
4-кезең
Қолдану
|
Тапсырма
«Аквариум» Балық аулау. Әр балықтың артында тапсырма жазылады. |
Оқушылар бір-бірінен балық аулау арқылы тапсырма алады. Алдымен топта тапсырма алып талдайды. Топ өкілі қорғайды. | ||||||
5-кезең
Талдау |
Тапсырманы орында
|
Оқушылар тапсырма бойынша өз білгендерін жазады. |
||||||
6-кезең
Жинақтау |
«Бес жолды өлең» әдісі арқылы өлең құрастыру
1) Зат есім 1сөз 2) Сын есім 2 сөз 3) Етістік 3 сөз 4) Сөз тіркесі 5) Зат есімге мәндес сөз |
«Синквейн» әдісі.
Оқушылар постерге бес жолды өлең жазады. |
||||||
Үйге тапсырма | Қайталау | Күнделіктеріне жазады |