Қазақ тілі 3 класс ҚМЖ орыс сыныптарына 2017-2018 жылға
Күні
Сынып 3
Сабақтың тақырыбы: Отбасы мүшелері
Сілтеме: Оқыту орыс тілінде жүргізілетін жалпы білім беретін мектептің 3-сыныбына арналған қосымша дидактикалық оқу құралы
Мақсаты:Тақырып б/ша сөздік қорларын толықтыру, оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.
Күтілетін нәтиже: Қазақстанның табиғаты туралы білімдерін толықтырады; 2.Оқушылар өзара диалогтік қарым-қатынасқа түседі; 3.Ынтымақтастық орнап, өзгені де өзін де бағалай алады. Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы Қолданатын әдістер: ЖИГСО, СТОү, диалогтік оқыту, АКТ, ОүБОБ, ТжДО, ОЖЕСО
Керекті құрал – жабдықтар: Интербелсенді тақта, плакат, үлестрмелі материалдар, электронды мультимедиялық кешен, бағалау парағы
| Ойлау деңгейі (Блум таксономиясы) | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | Қолданылатын модуль | |||||||||||||||
| 2мин | 1. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. 
 2. Топқа бөледі: Журналдағы тізімді оқиды 
 
 | 1. Шеңбер құрып, әр адаммен әртүрлі амандасады 2. Журналдағы тізім бойынша топқа бөлінеді | Шаттық шеңбері, Оқушылардың тізімі 
 
 
 
 
 
 
 | ЖИГСО, ОЖЕСО 
 
 
 | ||||||||||||||||
| Білу 
 
 
 
 
 
 Түсіну | 3 мин 
 
 
 
 
 
 4мин | 3. «Тақырыптық түйінді сөздер» 
 Слайд арқылы тақырыпқа қатысты сөздерді еске түсіру 
 Негізгі сөздер:Табиғат, теңіз, астана, көлдер, ауыл, тау, қала, өзен , Отаным – сөйлем құрастыр 
 4. Слайд ұсынады, сұрақтар қояды: 
 | 3. Тақырыпқа қатысты сөздерді теріп жазады, сөздер банкісінен керекті сөздерді негізгі сөздерге ауыстырады 
 
 4. Әр топ 3 сөйлемнен құрастырады | Интерактивті тақта, слайд 
 
 Қазақстаның жері, қалалары, табиғаты бейнеленген суреттер | СТОү , АКТ,   ОүБОБ (бір -бірін  бағалау) 
 СТОү, ОмОЖТ (диалогтік оқыту), ОүБОБ Шапалақ соғу АКТ | |||||||||||||||
| 
 
 
 
 
 
 
 
 Қолдану | 5мин 
 
 
 
 
 
 
 6 мин 
 | 5.  Сөздікпен таныстырады: (қ, і дыбыстарына тоқталу) 
 7. Деңгейлік тапсырма: І деңгей: Сөз тіркестер; ІІ д. Сөйлем құраст. ІІІ д: Сурет бойынша сөйлем құрастыру. 8. Мәтінмен жұмыс : «Көршіңмен сөйлес» стр. Ертіс Қазақстанның ірі өзені – Ертіс. Ол Алтай тауынан басталады. Өзен Павлодар облысын екіге бөледі. Өзен алқабы өте бай. Ертіс балыққа бай. Павлодар өлкесінде барлығы бар: жазық дала, аққайың, тоғайлар, қарағай орман, таулар. Дала жазықтары облысымыздың көп жерін алып отыр. 
 | 5. Слайд бойынша мұғалімнің сұрағына жауап беріп, тақырыпқа шығады: Ертіс өзені. Қазақстандағы ең үлкен өзен. Ертісте «Ертіс-Қарағанды» каналы бар. 
 
 6. Мұғалімнің соңынан жаңа сөздерді қайталайды: 8. Мәтінмен жұмыс: А) Мәтінді түсініп оқиды; Ә) Сұрақ- жауап арқылы сұхбаттасады Ертіс қандай өзен? Ол қайдан басталады? Өзен алқабы қандай? Павлодар өлкесінің табиғаты қандай? | Ертіс өзені слайд 
 
 
 
 
 Жаңа сөздер, Суреттер 
 Бағалау парағы | СТОү,                   АКТ, 
 
 
 
 
 
 ОЖЕСО ОмОЖТ ОүБОБ (бір бірін 
 | |||||||||||||||

