Еңбекке баулу 2-сынып ҚМЖ Қысқа мерзім жоспары
1-сабақ Оқу ісінің меңгерушісі:
Еңбекке баулу | |||
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи материалдардың алуан түрлілігі. Табиғи
материалдарды жинақтау. Құрал-саймандар, олармен жұмыс істеу қауіпсіздігі |
||
Сабақтың жалпы мақсаты | 1.) Оқушыларды қолданбалы өнер түрлерімен таныстырып сурет жасауды үйрету және олардың жеке басының қабілетіне байланысты шеберлігін арттыру. 2.) Оқушыларды қолданбалы өнер туралы білімдерін байытып, оларды еңбек сабағына қызықтырып, еңбекке деген ынтасын арттыру және олардың ой – қиялдарын дамыту. 3.) Оқушыларды әр түрлі халық өнерін бағалауға, сыйлауға, жұмысты таза, ұқыпты істеуге тәрбиелеу. |
||
Көрнекіліктер | Табиғаи материалдар | ||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Би «Қаражорға» |
||
Топқа бөлу |
Пазл арқылы топтарға бөлу
|
||
Үй тапсырмасы | Тест сұрақтары | ||
Қызығушылықты ояту | 2. Табиғи материалдармен жұмыс істеуге қажетті құрал-жабдықтар: Қол арамен ағаш кеседі. Түрпімен материал бетін тегістейді. Зімпара қағазбен материал бетін тазалайды. Пышақпен майда материалдың ұшын шығарады. Қарындашпен белгі салады. 3. Ағаш материалына қалай белгі саламыз. ü Шеті түзу, жарылмаған ағаш таңдаймыз ü Керекті ұзындық өлшеніп, тақтайдың бір шетінен бастап белгі саламыз. ü Ағашты белгі салынған жерден қоларамен кесеміз. ü Ағаш тайып кетпес үшін қосымша жабдық пайдаланамыз. III. Қызығушылықты ояту — Балалар, біз әр таңымызды көтеріңкі көңіл-күймен қарсы аламыз. Сүйікті Отанымыздың көк байрағы шұғылалы күн аясында желбірейді. Арайлап тағы бір таң атты. Айналамызға көз салаықшы. — Қазір жылдың қай м езгілі? Олай болса осы әсем табиғат аясында серуендеп қайтамыз деп « Тоғай сәулеті» деп аталатын көрмеге аттанамыз. |
||
Жаңа сабақ
Мына заттар қалай аталады? Органикалық (жанатын) Бейорганикалық (жанбайтын) Біздің республикамыздың әртүрлі аймағында сол жерге тән өсімдік тектес және бейорганикалық табиғи материал бар. Сарамандық жұмыс o Қазақстанда құстардың 480 түрі бар |
|||
Ой толғаныс | Құс сұлуы……………………………3-4 жасқа дейін сұр қу болып өседі» ………………………….30-40 жыл өмір сүреді Қардан да аппақ, үш түс бойынан табылады. ……………………………Өте тату құс «Бесік баласы бес түлейді»…………………….. Көлде жүзіп келе деген мақалға сай ол да…………………………..жатқанда үйрек-қаз 3-4 жыл түлеп, шын………………………………шетке ысырылып жолды аққуға айналады…………………………………………береді екен |
||
Үйге тапсырма беру. | Табиғаи материалдардан бұйымдар жасау | ||
Бағалау | Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалап, баға қою. | ||
Кері байланыс | Оқушылар бір-біріне деген тілектерін жапырақтарға жазып, смайликке жапсырады. Плакат стикер | ||
2-сабақ Оқу ісінің меңгерушісі:
Еңбекке баулу | ||||
Сабақтың тақырыбы | Орман патшалығын жандандыру | |||
Сабақтың жалпы мақсаты |
Сабақтың мақсаты: Ағаш бүршіктерінен орман кейіпкерлерін жасауды үйрену.
Міндеті: — Техникалық қауіпсіздіктерді пайдалану арқылы табиғи материалдармен жұмыс істеуге үйрену; — Ойлау қабілетін дамыту; — Ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу. Сілтеме: Оқулық, еңбекке баулу әдістемесі, слайд, постер, кеспе парақшалар, суретті парақшалар, шарлар, күн суреті, смайликтер.
Қамтылған модульдер: 1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс), 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауды үйрету (ассоциация, миға шабуыл); 3-модуль – бағалау, 4-модуль – АКТ пайдалану, 6-модуль -Жас ерекшелік,7-модуль – көшбасшылық ( топты басқару және барлық сабақтарда белсенділікпен қатысып отыру) |
|||
Көрнекіліктер | Орман туралы суреттер | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Би «Арива» |
|||
Топқа бөлу |
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
|
|||
Үй тапсырмасы | Өткен тақырыпты қайталай отырып, оқушыларға тақырып бойынша сұрақтар қою. | |||
Қызығушылықты ояту |
Психологиялық дайындық
Оқушыларды суретті парақшалар арқылы 2 топқа бөлу. І-топ «Орман», ІІ топ «Патшалық» (топ басшылары сайланады, олар тапсырмалар бойынша топ мүшелерін бағалап отырады) 1-тапсырма. Модуль АКТ Жұмбақ шешу арқылы тақырыпты шығаып алу. 2-тапсырма. Модуль СТО әдісі: Ой қозғау Модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (топтық жұмыс)
Орман патшалығы дегенде көз алдымызға нені елестетеміз? (әр топ постер қорғайды)
|