Қазақ тілі 2 класс ҚМЖ орыс сыныптарына 2020-2021 жылға
2 сынып
Сабақтың тақырыбы:Мен және менің отбасым
Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты.
Интербелсенді тақта,түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Миға шабуыл,«Ой қозғау» әдісі
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | 
                        Оқушылардың
                         
 іс-әрекеті  | 
                      Дерікті көздер | 
| 
                        1.Ұйымдастыру кезеңі:
                         
 
 
 
 
 
  | 
                      3 мин | 
                        1.   Амандасады.
                         
 2. Психологиялықдайындық. 3. Сыныптағыкезекшіменсұхбат жүргізеді. -Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде? 
  | 
                      
                         
                         
 Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. Амансын ба, Алтын күн! Амансын ба, Көк аспан! Сабағымызды бастаймыз, Жалқулықты тастаймыз. 
 
  | 
                      
                        Оқулық. Қазақ тілі.2- сынып.
                         
 А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013 «Думан» ойын-сауық орталығының сайты  | 
                    
| 
                        Кіріспе бөлімі.
                         
 Қызығушылықты ояту. Білу 
  | 
                      3 мин | 
                        Интербелсенді тақтада  «Думан» ойын-сауық орталығы туралы бейнебаян (жаңа тақырыпты ашу мақсатында)
                         
 — Қалай ойлайсың, бұл қай жер? – Қандай? — Сені не таңғалдырды? — Жұптасыңнан сұрашы? Презентация көру  | 
                      
                        Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
                         
 жұптасымен сұхбатқа түседі  | 
                      
                        Интербелсенді тақта, презентация/
                         
 «Думан» ойын-сауық орталығының сайты 
 
  | 
                    
| 
                        Мағынаны тану
                         
 Түсіну  | 
                      5 мин | 
                        Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады.
                         
 Сөздік: мұхитарал сегізаяқ ашылды көреме алаңы  | 
                      Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. | 
                        Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып.
                         
 А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013 
 
 79-бет  | 
                    
| Қолдану | 18 мин | 
                          Миға шабуыл:
                         
 Оқушыларға мәтінді береді,аудартады. Астанада «Думан» ойын-сауық орталығы бар. Ол 2003жылы ашылды. «Думанда» үлкен мұхитарал және 11 аквариум бар. 2көрме алаңы бар. Онда акулалар, неше түрлі балықтар, тасбақалар, сегізаяқтар бар. Сергіту сәті/ 80-бет 4-т-ма  | 
                      
                        Мәтін бойынша  берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
                         
 Оқушылар өзін, жұбын тексереді. 
 
  | 
                      
                        Мәтін таратылады
                         
 Бағалау парағы  | 
                    
| Талдау | 8 мин | 
                        1).80-бет 3-т-ма
                         
 Біліп алу 2).81-бет 4-т-ма Сұраққа жауап жазу 3)Сөйлеп үйрену. 81-бет 5-т-ма  | 
                      
                        Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
                         
 
  | 
                      |
| Жинақтау | 5 мин | Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. «Думан» ойын-сауық орталығы туралы түсініктерін қағаз бетіне түсіреді. | 
                        Әр оқушы  постер дайындайды,қорғайды.
                         
 
  | 
                      Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары | 
| Бағалау | 3 мин | 
                        Оқушылардың  бағалауын тыңдайды.
                         
 Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.  | 
                      
                        Әр оқушы  өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
                         
 Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі. 
  | 
                      стикер | 
                    

