Математика 5 сынып ҚМЖ қысқа мерзімді жоспарлар
Пәні: Математика
Сыныбы:5 «А»
Күні:03.09.2015ж
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың оқылуы және жазылуына есептер шығару.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар натурал сандардың жазылуы , оқылуы, және амалдары туралы мағұлматтар біледі соған сәйкес есептер шығара біледі.
Жалпы мақсаты: |
Оқушылар Кесінді, сындық сызықтар, Кесіндінің ұзындығын табу ұғымдарымен таныс болады.
Кесіндінің ұзындығын табу формулаларын сабақта қолданы біледі.
|
Сілтеме: |
АКТ, СТО. Математика 5 — сынып оқулығы, Алматы «Атамұра» 2015. Алдамұратова Т.А.,Байшоланова Е.С. Әдістемелік нұсқау.
МАН |
Оқу нәтижесі: | Кесіндінің анықтамасын біледі. Кесіндінің ұзындығын табу өлшеу әдістерін үйренеді.Сынық сызықтар ұғымынан мағұлматтар алады. |
Қолданылатын материалдар: | Постер, фломастерлер. Қайшы ,клей ,Стикер |
Оқыту формасы, технологиясы, әдістері: |
Топпен,жұппен, жеке жұмыс. (АВС тобының оқушыларын ерекше бақылау)
Блум таксономиясы. |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау |
Кіріспе кезеңі |
1.Сергіту
2.Психологиялық дайындық. 3.Фигуралар арқылы топқа бөлу. |
Беске дейін санау және дене қимылымен көрсету.
Шаттық шеңбері(Ынтымақтастық орта қалыптастыру) Тілектер айтады. |
|
І. Білу
|
1.Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау және түсінгенін сұрау.
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту үшін: · Оқушы ізденісі · 1-2топ · 3 топ Оқушылар постерге кесінді туралы анықтамалар жазады 3 топтағы оқушылар бірдей деңгейде постер қорғайды. · . |
Бүгінгі сабақтағы өздерінің мақсаттарын айқындайды және сол мақсатқа жетуге ұмтылады.
Тақырыпты оқып шығады.3 мин
Постерге берілген тапсырмаларды жазады. Топтар постер қорғайды. 4 мин
|
Қадағалау
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен топаралық бағалау. |
ІІ.Түсіну |
Мысалдарды талдату
Парақшаларға жазылған сұрақтар таратылады. |
1 топ 1-мысал, 2 топ 2-мысал, 3топ 3-мысал. «Жигсо әлісі» арқылы |
Қадағалау.
«Аспазшы» статегиясы
|
ІІІ. Қолдану | Есептер шығарту. Барлық оқушыларға бірдей тапсырма беру. |
Тапсырмаларды барлық оқушылар орындайды.
№9-16
|
Бағалау критерийлері
19 есеп – 5 14есеп – 4 10есеп –3 10есептен аз есеп – 2 |
ІҮ. Талдау
|
1.Осы есептерді шығару барысында қандай ой түйдіңдер?
2. Оқушылар натурал сандарға мысалдар келтіріп тұсіндіріңіздер? 3. Натурал сандардың қосу азайту амалдарын бөлу, көбейту амалдарының орындалу ретін анықтаңдар? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Қадағалау
Сұрақтарға ұтымды жауап бергендерге смайлинг беріп отыру |
Ү.Жинақтау
|
Көрініс жасау
1.Үшбұрыш 2.төрт бұрыш 3.шеңбер |
Әр топ өзінің ой — қиялдары бойыншақорғайды. |
«Басбармақ» стратегиясы
«Сэндвич» статегиясы |
ҮІ.Бағалау
|
Қадағалау нәтижесі бойынша бағалау. Сынып оқушыларымен кеңесе отырып бағалау |
Қалыптастырушы бағалауды негізге алып, жиынтық бағаларын қою.
Сандарды шеңберге алу әдісі |
|
Келесі оқуға тапсырма
|
№15 8- бет
|
Оқушылар күнделіктеріне жазады. |
Журналға баға қою.
|
Кері байланыс | Білемін | Білгім келеді | Білдім |
Тексерілді: ——————————————————-