Дүниетану 4 сынып. ҚМЖ, қысқа мерзімдік жоспарлар
Пәні: дүниетану
Сабақтың өту мерзімі: .
Сабақтың тақырыбы: | Дүниежүзілік қауымдастық құрамында |
Сабақтың мақсаты: | Дүниежүзілік қауымдастық құрамдар, Қазақстанның ЕҚЫҰ-ға мүше болуы, оның маңызы туралы жалпы түсінік беру |
Оқыту нәтижелері: | Дүниежүзілік қауымдастық құрамдар, Қазақстанның ЕҚЫҰ-ға мүше болуы, оның маңызы туралы жалпы түсінік алады |
Негізгі дерек көздер: | Оқулық, бағалау парағы, сызбалар, суреттер, карта, плакат, маркер |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
І. Ұйымдастыру кезеңі:
3 мин |
Оқу құралдарын дайындатып, зейінін сабаққа аударту.
Ынтымақтастық атмосферасын орнату Түстер арқылы топтарға бөлу |
Оқу құралдарын дайындап, зейінін сабаққа аударады.
Жақсы тілектер айтады 5 топқа бөлінеді |
ІІ.Өткенді қайталау:
Еске түсіру: 14 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру: ««Невада –Семей» азаматтық қозғалысы»
1. Мәтінді бөліктерге бөліп оқу 2. Тапсырма бойынша жұмыс: 1) Қазақстандағы атом сынақ полигоны туралы не білесің? 2) Сынақ жарылыстарының қандай зияны болды? 3) Халық бұқарасының митингісі мен шерулердің қандай маңызы болды? 4) «Невада –Семей» азаматтық қозғалысы қашан және қандай мақсатпен құрылды? 5) «Невада –Семей» азаматтық қозғалысы қандай жұмыстар атқарды? Семей атом сынақ полигонықашан жабылды? |
1. Жеке жұмыс: мәтінді бөліктерге бөліп оқиды
2.Топтық жұмыс:тапсырма бойынша жұмыс жасайды, ойларын тұжырымдап, қорғайды, қорытынды жасайды |
ІІІ. Жаңа сабақ:
Түсіну: 3 мин |
1. Жаңа сабақты хабарлау
2. «Ой қозғау» 1) Дүниежүзілік қауымдастық ұйым дегенді қалай түсінесіңдер? 2) Дүниежүзілік қандай қауымдастық ұйымдарды білесіңдер? |
1. Сабақ мақсатын қояды
2. Жаппай жұмыс: қол көтеру арқылы өз ойларын айтады
|
Талдау және қолдану:
18 мин |
Оқулықпен жұмыс.
1. Мәтінді бөліктерге бөліп оқу 2. Мәтіннен сұрақтарға жауап табу, кестені толтыру
|
Топтық жұмыс: мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді, кестені толтырады, өз ойларын тұжырымдап, қорғайды, қорытынды жасайды |
І\/. Сабақты қорыту:
Жинақтау 3 мин |
«Жеке пікір» айдары:
Дүниежүзілік қауымдастық құрамдар қажет пе? |
Жеке жұмыс: қол көтеру арқылы өз пікірін айтады |
\/.Бағалау:
2 мин |
Бағалау | Өзін өзі және топ жетекшілері бағалайды |
\/І. Рефлексия:
1 мин |
1.Бүгінгі сабақтан не алдыңдар?
2. Бұл сабақ қиын болды ма? 3. Бүгін алған білімдеріңді өмірде қалай қолданасыңдар? |
Ауызша жауап береді |
\/ІІ. Үйге: 1 мин | Мәтінді оқу, мазмұнын айту | Күнделікке жазады |