Биология 6 сынып. ҚМЖ қысқа мерзімдік жоспар
Қысқа мерзімді жоспар 1 сабақ Пән мұғалімі:
| БЕКІТЕМІН | ПӘНІ | Биология | Сыныбы | 6 
 
 | МЕРЗІМІ | |||||||||||||||
| ТАҚЫРЫП | Ботаника — өсімдіктер туралы ғылым. Жер бетінде өсімдіктердің көптүрлілігі туралы жалпы мәліметтер. 
 
 | |||||||||||||||||||
| МАҚСАТЫ | Оқушыларға ботаника саласын түрленуін меңгерту; ой-өрісін кеңейту, ақпаратты өз бетінше меңгерту арқылы сыни ойлауға үйрету, бір-бірінің пікірін тыңдауға тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||
| 
 КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ | Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады; 
 Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді; Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді; Өз бетімен ізденіске бейімделеді. Қойылған мәселені жетік меңгеріп одан әрі өрбітеді; Экологиялық, адамгершілік тәрбие беріледі; | |||||||||||||||||||
| КЕЗЕҢДЕРІ | РЕСУРСТАР | САБАҚТАҒЫ ІС—ӘРЕКЕТ | ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ | БАҒАЛАУ | ||||||||||||||||
| 
 Ұйымдастыру кезеңі (2 минут) | 
 Биология оқулығы 
 | 
 Сабақ амандасып, сынып оқушыларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа түрлі қимыл-қозғалыстарды қайталау ұсынылады. | ||||||||||||||||||
| 
 
 
 Қызығушылықты ояту (3 минут) | 
 
 Биолог анықта малығы 
 
 
 | 
 Мұғалім тарапынан сабақ тақырыбы таныстырылады. Оқушылармен бірлесе отырып сабақтың мақсаты айқындалады. 
 
 
 | 
 
 
 
 Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады | 
 
 
 Стикер арқылы бағалау | ||||||||||||||||
| 
 Мағынаны тану (15 минут) 
 
 
 
 
 (15 минут) | 
 
 Биология оқулығы 
 
 
 | 
 Өткен тақырыпты бекіту мақсатымен оқушылар қатар бойынша бір-біріне сұрақтар қояды. «Ұғыну» сатысында қолданылады. Қолдану технологиясы: екі студент әрбір азат жолдан кейін тоқтай отырып мәтінді оқиды, содан кейін бір-біріне оқығанының мазмұны бойынша әртүрлі деңгейдегі сұрақтар қояды. Берілген түр коммуникативті дағдылардың дамуына әсер етеді. | 
 
 
 
 
 
 Жекеленген оқушыларға көмек 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
 
 
 
 
 
 
 Фактілерді баяндайды Үш шапалақ, | ||||||||||||||||
| 
 Рефлексия (10 минут) | 
 
 | 
 Оқушылар стикерге «Жуан» және«Жіңішке» сұрақтарын жазып тақтаға жапсырып, оған жауап береді. | Қабілетті оқушы мен деңгейі төмен оқушыны анықтау | 2-жұлдыз, 
 1-тілек. 
 | ||||||||||||||||
| 
 Қорытындылау 
 
 
 
 
 
 
 | 
 Үйге тапсырма: Қоректік заттардың қорға жинақталуы. Органикалық заттар ыдырағанда пайда болатын энергияның жұмсалуы. Кесте құру. 
 
 | |||||||||||||||||||

