Информатика 7 сынып. ҚМЖ қысқа мерзім жоспары
Пәні | Информатика Тексерген | |
Күні | ||
Сабақтың тақырыбы: |
Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларды техника қауіпсіздігі ережелерімен таныстыру. Техника қауіпсізідігінен инструктаж қабылдау.
|
|
Сабақтың міндеттері | Білімділік : Оқушылардың ЕТ кабинетіндегі тәртіп сақтау және техника қауіпсіздігі ережелері туралы білімдерін қалыптастыру | |
Тәрбиелік: Оқушылардың информатика пәніне деген қызығушылығын жан-жақты тәрбиелеу. | ||
Дамытушылық: Оқушылардың компьютерді техника қауіпсіздігіне сай дұрыс пайдалану дағдыларын дамыту. | ||
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді бастапқы оқып үйрену және есте сақтау іс-әрекеттерінің тәсілдері(дәріс, киносабақ, саяхат сабақ, әңгімелесу, сырттай саяхат және т.б).
Білімін және іс-әрекет әдістерін жетілдіру(практикум, семинар, «ашық ойлар» сабағы, «брейн-ринг ойыны, тренинг сабақ, өзіндік жұмыс, т.б»).
Білім және іс-әрекет тәсілдерін кешенді қолдану(әңгімелесу және практикалық сабақ, дәріс және тренинг(бірінші және екінші түрдің өзара үйлесуі))
Білім мен іс-әрекет тәсілдерін жүйелеу және қорытындылау(бірінші және екінші түрдің үйлесуі) Білімді және іс-әрекет әдістерін тексеру, бағалау, түзету сабағы(бақылау жұмысы, диктант, мазмұндама, шығарма, тестілеу) |
|
Сабақтың әдісі: |
1. Оқытудың түсіндірме-бейнелеу әдістері: семинарлар, әңгіме,оқу материалымен өзіндік жұмыс
2. Репродуктивті әдіс: жаттығуларды орындау,практикум,бағдарламаланған оқыту,дағдыларды жаттықтыру. 3. Проблемалық-ізденушілік оқыту әдістері:проблемалық мазмұндау,жартылай ізденушілік,зерттеушілік, миға шабуыл 4. Оқытудың коммуникативтің әдістері: талқылау, пікірталас,диалог, «ызылдаған топтар», «қар кесегі»,жобалар әдісі,тұсаукесерлер. 5. Рольдік ойындарды қолдана оқыту әдістері:іскерлік ойын,рольдік ойын,ұйымдастыру-әрекеттік жаттығулар, ұйымдастыру-ойлау ойындар,аквариум, нақты жағдайды саралау(кейс-стади) |
|
Сабақтың түрі:
|
Таным қызметін ұйымдастырудың үлгісі:
1. Жекелік үлгі – танымдық қызметтер оқушының өз күшімен орындалады. 2. Жан-жақтылы – барлық оқушылар үшін жалпы міндет қойылған кезде пайдаланылады. 3. Топтық – жалпы міндеттен туындаған мақсатты шешу жолында топ түрінде әрекеттеніп, жауап топ ішінде жинақталады. 4.Ұжымдық форма – ұжым өзінің әр мүшесін немесе әр мүше өз ұжымын оқыту, тәрбиелеу, дамыту әрекетіне келеді. |
|
Сабақтың көрнекілігі және жабдықталуы |
арнайы дайындалған слайдтар, интерактивті тақта, моноблоктар
|
|
Пәнаралық байланыстар | математика, дизайн | |
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмаларын тексеру кезеңі. 3. Оқушының субъектілік тәжірибесін өзектілеу кезеңі 4. Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін зерделеу кезеңі 5. Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін алғашқы тексеру кезеңі 6. Үй тапсырмасы туралы мәлімет беру кезеңі 7. Сабақты қорытындылау кезеңі 8. Рефлексия кезеңі 9. Білімді бағалау кезеңі
|